Telefon konferencyjny – postaw na wygodę

Coraz częściej w dzisiejszych czasach konferencje odbywają się online. Nic dziwnego, każdy dba o swoje bezpieczeństwo. Jednak taki sposób prowadzenia konferencji wymaga odpowiedniego sprzętu, jednym z przykładów jest na pewno telefon konferencyjny. Jakie są jego zalety? W czym Ci pomoże i dlaczego warto go wybrać? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu, poznasz także cechy najlepszych telefonów komercyjnych!

  1. Dlaczego warto postawić na telefon konferencyjny?
  2. O czym pamiętać przy wyborze telefonu konferencyjnego?
  3. Jaki jeszcze sprzęt konferencyjny Ci się przyda?

 

Konferencje to rzecz normalna w korporacjach i wielkich przedsiębiorstwach. Zamiast spotykać się w jednym miejscu, warto wykorzystać technologię do pomocy. Sprawi ona, że każdy biorący udział w konferencji może to robić na odległość, nawet ze swojego domu! Pozwoli na to między innymi telefon konferencyjny.

Dlaczego warto postawić na telefon konferencyjny?

Z kilku ważnych powodów. W dzisiejszych czasach większość konferencji odbywa się online, bez telefonu nie byłoby to możliwe. To jednak nie koniec, telefon zapewnia swobodę podczas konferencji, każdy może patrzeć, gdzie tylko chce, nie ma obrazu, jest tylko dźwięk, liczy się to, co mówisz, a nie to, co robisz w danej chwili, czy jak wyglądasz, ma to swoje plusy. Czy to koniec? Oczywiście, że nie! Telefon konferencyjny jest stosunkowo tanim urządzeniem w porównaniu do innego sprzętu potrzebnego do odbycia konferencji.

O czym pamiętać przy wyborze telefonu konferencyjnego?

Przede wszystkim zwróć uwagę na zasięg, to chyba najważniejsza rzecz, o jakiej trzeba pamiętać, wybierając telefon konferencyjny. Jak podejść do wyboru? Według nas najlepiej postawić na telefon, który po prostu zapewni zasięg na obszarze całej salki konferencyjnej. Jeśli jest to dość małe pomieszczenie, postaw na telefon o mniejszym zasięgu i na odwrót. Czy to koniec? Oczywiście, że nie! Musisz bowiem pamiętać, aby stawiać na rozwiązania o dobrej jakości dźwięku. W dzisiejszych czasach dźwięk w jakości HD to standard nie wybieraj innych rozwiązań. Dobrze, jeśli dany telefon konferencyjny ma możliwość współpracy ze Skypem, wtedy masz dobry obraz, widzisz rozmówce, a on Ciebie, a przy tym doskonale się słyszycie. Oczywiście liczy się także obsługa samego urządzenia, dlatego wybieraj telefony konferencyjne, które mają wbudowany ekran LCD, najlepiej dotykowy. Wszystko masz tam czytelnie umieszczone. Nawet jeśli wcześniej nie korzystałeś z takiego telefonu, nie będzie to dla Ciebie problem. Jeśli chodzi o zasilanie, najlepszym rozwiązaniem jest zasilacz PoE o sporej długości przewodu, dzięki temu podłączysz urządzenie gdziekolwiek, a ono i tak będzie stało na środku stołu konferencyjnego.

Jaki jeszcze sprzęt konferencyjny Ci się przyda?

Telefon konferencyjny to nie zawsze wszystko, czego potrzebujesz. Niejednokrotnie będziesz także potrzebował telebimu, a także projektora do wyświetlania obrazu ze Skypa, czy prezentacji. Przydadzą Ci się dodatkowe głośniki, jeśli sala konferencyjna jest naprawdę duża. Nie można zapomnieć o kamerce, może to być taka zwykła podłączana do laptopa, ale również coś ściennego, czy sufitowego o sporych rozmiarach i rejestracji obrazu ostrego jak brzytwa. Możliwości jest naprawdę sporo, sprzęt do telekonferencji jest w ostatnim czasie niezbędnym elementem wyposażenia każdego biura i salki konferencyjnej. Nie możesz o nim zapomnieć! Jeśli nie wiesz, gdzie go kupić, sprawdź link podany na początku tego artykułu!

Comments are closed.