Co robić by żyć spokojniej?

Stres to prawdziwa plaga współczesnych czasów. Ze stresem zmagają się osoby aktywne zawodowo, uczniowie, studenci, seniorzy a nawet mamy wychowujące małe dzieci.

Żyjemy w trudnych czasach, gdy wymaga się od nas dużo i jednocześnie zmagamy się z ciągłym życiem w biegu. Pragniemy zapewniać sobie coraz lepszy poziom życia, chcemy dorównać innym a to wszystko wymaga wiele pracy i wyrzeczeń.

Przed współczesną kobietą stawia się wysokie wygórowania.

Ma być wykształcona, atrakcyjna, ma mieć dobrą pracę, wychować dzieci, mieć pasje, uprawiać sport, być fit, udzielać się towarzysko i jeździć po świecie. Niestety tak się nie da, nie możemy mieć wszystkiego. Powinniśmy nieco zwolnić i urealnić oczekiwania. Aby obniżyć poziom stresu dobrze jest wprowadzić nawyk planowania kolejnego dnia.

Najważniejsze jest jednak żeby te plany nie były wygórowane.

Najlepiej wyznaczyć sobie nie więcej jak pięć ważnych zadań na kolejny dzień i realizować je zaczynając od tych najtrudniejszych. Musimy pamiętać, że praca zawodowa jest ważna, ale nie najważniejsza. Na co dzień nie powinna ona zajmować więcej jak 8 godzin, 5 dni w tygodniu.

 

Porady na temat emocji – http://zaburzeniaemocjonalne.pl/informacje/porady/ – panuj nad sobą.

W wyjątkowych sytuacjach możemy popracować więcej, ale nie może stać się to regułą. W naszym życiu musi być równowaga miedzy pracą, obowiązkami a życiem rodzinny, towarzyskim i czasem dla siebie. Aby dobrze się czuć powinniśmy się zdrowo odżywiać, nie przejadać wieczorami i spać odpowiednią ilość godzin. Odpoczynek jest bardzo ważny. Jeśli czujemy się znużone również w środku dnia możemy zrobić sobie przerwę, położyć się i pomedytować. Po południu czy wieczorami warto znaleźć czas na dobrą książkę, spacer czy basen.

Na temat psychiki – http://www.prasa24h.pl/informacje/psychika

Każdy człowiek dwa razy w roku, chociaż na krótko powinien wyjechać poza miejsce swojego zamieszkania. Takie wycieczki są potrzebne by zmienić otoczenie, poznać nowe miejsca, inaczej spojrzeć a świat.

Comments are closed.