Co robić by żyć spokojniej?

Stres to prawdziwa plaga współczesnych czasów. Ze stresem zmagają się osoby aktywne zawodowo, uczniowie, studenci, seniorzy a nawet mamy wychowujące małe dzieci.

Żyjemy w trudnych czasach, gdy wymaga się od nas dużo i jednocześnie zmagamy się z ciągłym życiem w biegu. Pragniemy zapewniać sobie coraz lepszy poziom życia, chcemy dorównać innym a to wszystko wymaga wiele pracy i wyrzeczeń.

Przed współczesną kobietą stawia się wysokie wygórowania.

Ma być wykształcona, atrakcyjna, ma mieć dobrą pracę, wychować dzieci, mieć pasje, uprawiać sport, być fit, udzielać się towarzysko i jeździć po świecie. Niestety tak się nie da, nie możemy mieć wszystkiego. Powinniśmy nieco zwolnić i urealnić oczekiwania. Aby obniżyć poziom stresu dobrze jest wprowadzić nawyk planowania kolejnego dnia.

 

Poznaj wiele ciekawych porad i wskazówek czytając e-booki ze strony porady123.pl/

Najważniejsze jest jednak żeby te plany nie były wygórowane.

Najlepiej wyznaczyć sobie nie więcej jak pięć ważnych zadań na kolejny dzień i realizować je zaczynając od tych najtrudniejszych. Musimy pamiętać, że praca zawodowa jest ważna, ale nie najważniejsza. Na co dzień nie powinna ona zajmować więcej jak 8 godzin, 5 dni w tygodniu.

 

Porady na temat emocji – http://zaburzeniaemocjonalne.pl/informacje/porady/ – panuj nad sobą.

W wyjątkowych sytuacjach możemy popracować więcej, ale nie może stać się to regułą. W naszym życiu musi być równowaga miedzy pracą, obowiązkami a życiem rodzinny, towarzyskim i czasem dla siebie. Aby dobrze się czuć powinniśmy się zdrowo odżywiać, nie przejadać wieczorami i spać odpowiednią ilość godzin. Odpoczynek jest bardzo ważny. Jeśli czujemy się znużone również w środku dnia możemy zrobić sobie przerwę, położyć się i pomedytować. Po południu czy wieczorami warto znaleźć czas na dobrą książkę, spacer czy basen.

Na temat psychiki – http://www.prasa24h.pl/informacje/psychika

Każdy człowiek dwa razy w roku, chociaż na krótko powinien wyjechać poza miejsce swojego zamieszkania. Takie wycieczki są potrzebne by zmienić otoczenie, poznać nowe miejsca, inaczej spojrzeć a świat.

Comments are closed.