Wyposażenie sal konferencyjnych w sprzęt audio, standard, na którym nie warto oszczędzać

Sala konferencyjna to serce każdej firmy. To tam odbywają się najważniejsze spotkania z klientami, prezentacje biznesowe i burze mózgów decydujące o losach projektów. Wydawać by się mogło, że duży stół i wygodne krzesła to niezbędne wyposażenie takiej sali. Jeżeli chociaż raz w swoim życiu przeprowadzałeś prezentację w ogromnej irytacji spowodowanej zawodem ze strony elektroniki i sprzętu audio, to wiesz, że krzesła to nie wszystko.

Sprzęt audio w sali konferencyjnej

Już podczas projektowania wystroju sali konferencyjnej warto zwrócić uwagę na zagospodarowanie przestrzeni, które ułatwi subtelne zamontowanie systemu audio. Z wyposażeniem każdej sali w jakikolwiek sprzęt – czy to audio, czy wizualny, wiąże się pojawienie wielu elementów konstrukcji i niestety kabli. Dlatego jeśli na wstępnym etapie projektowania pomieszczenia weźmiemy pod uwagę wyposażenie sali konferencyjnej w sprzęt audio, to będziemy mieć możliwość ukrycia wszystkich przewodów, które nie będą już psuły wizerunku pomieszczenia.

Sale konferencyjne wyposaża się nie tylko w wysokiej jakości głośniki zapewniające idealny odbiór dźwięków, czy muzyki lecącej w tle, ale także w profesjonalne mikrofony – zarówno mobilne jak i statyczne oraz systemy do tłumaczenia symultanicznego. Pełen zestaw usługi audio zapewnia możliwość przeprowadzania w sali konferencyjnej wszelkiej maści wydarzeń, a także otwiera szansę na wdrożenie procesu wynajmu sali na wydarzenia innych firm.

Instalacja i projekt nagłośnienia

Kwestie audiowizualne na sali konferencyjnej to niezwykle ważna kwestia, dlatego warto powierzyć ją specjalistom w tej dziedzinie. Firmy odpowiedzialne za nagłośnienie sal konferencyjnych zajmują się nie tylko instalacją sprzętu i pomocą w jego doborze, ale także wykonaniem indywidualnego projektu systemu nagłośnienia sali biorąc pod uwagę jej możliwości akustyczne. Taki projekt zapewnia także wkomponowanie systemu nagłośnienia w styl panujący w sali oraz przeprowadzenie modyfikacji wnętrza w celu zapewnienia lepszej jakości doznań audio. Dodatkowo korzystając z profesjonalnej firmy możemy liczyć na serwis gwarancyjny oraz pakiet szkoleń dla pracowników, którzy na co dzień będą korzystać ze sprzętu audio. Dzięki takim szkoleniom unikną oni nieprzyjemnych i stresujących sytuacji podczas problemów technicznych pojawiających się w trakcie wystąpień przed klientami, ponieważ będą dokładnie zapoznani ze wszystkimi opcjami i możliwościami, które daje im sprzęt nagłośnieniowy. Kolejnym niezwykle ważnym atutem korzystania z wyspecjalizowanych firm zajmujących się nagłośnieniem jest fakt, że pozyskują one sprzęt od topowych firm na rynku, takich jak: JBL, Crown, dbx, Soundracft, BSS Audio, Studer, AKG, Lexicon.

Comments are closed.