Założenie firmy

Założenie firmy zawsze było uważane za jeden z trudniejszych wyborów kariery. Przedsiębiorczość ma urok, którym trudno się oprzeć. Dlaczego by tak nie było? Obietnica pójścia za tym, czego naprawdę chcemy, wolności osobistej i finansowej oraz wniesienia znaczącego wkładu dla ludzkości, jest czymś, co wszyscy głęboko cenimy.

Jednak za całym optymizmem i wyobrażeniami o nieograniczonym potencjale kryje się niefortunny fakt – założenie i prowadzenie firmy jest (nadal) niezwykle ryzykowne. W końcu istnieje bardzo dobry powód, dla którego 90 procent startupów rozbija się i likwiduje w drugim roku.

Porady dla firm – http://www.firmy24h.pl/ – porady dla biznesu.

Przyczyny tak zaskakującego wskaźnika porażki są liczne, ale zasadniczo sprowadzają się do…

1 Zabezpieczanie funduszy. Zdobycie wsparcia finansowego jest największą przeszkodą.
2 Brak planowania zwykle wynikający z braku doświadczenia w prowadzeniu firmy.
3 Problem z zabezpieczeniem i utrzymaniem utalentowanego zespołu profesjonalistów.
4 Nie wiedząc, czego chce rynek.

Przedsiębiorcom łatwo jest szybko stać się przytłoczonym, ponieważ spotykają się z faktem, że prowadzenie firmy wymaga o wiele więcej pracy, niż sobie wyobrażali. Istnieje kilka zmiennych, które należy wziąć pod uwagę.
Jednym z większych założeń, które kaleczą zarówno biznesmenów, jest przekonanie, że rzeczy należy robić w określony sposób. Zbyt często widzi się osoby o wielkich ideach zauroczonych dużym biurem, sądząc, że mogą to zrobić same, działając po firmach VC (Venture capital ) w celu uzyskania finansowania, mając cały czas personel na miejscu i tak dalej. Te narzucone sobie ograniczenia niewiele pomagają, a wszystko to utrudnia im wysiłki.

Informacje biznesowe – http://www.prasa24h.pl/informacje/biznes

Biorąc to pod uwagę, problemy te nie są nowe i niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ma dostęp do narzędzi, które mogą znacznie ułatwić sprawę. W rzeczywistości, przy odrobinie kreatywności, mogą one ciąć wiele z bardziej powszechnych problemów, z którymi borykają się wszyscy przedsiębiorcy.

Comments are closed.