Gdzie na konferencje w Krakowie?

Kraków jest miastem o ogromnym potencjale konferencyjnym, bowiem działa w nim wiele firm, instytucji oraz uczelni, które są potencjalnymi organizatorami spotkań biznesowych czy naukowych. Druga sprawa to rozbudowana baza hotelowo-konferencyjna, jedna z najlepszych w naszym kraju.


Kraków jako drugie w Polsce miasto pod względem powierzchni i liczby mieszkańców, jest zarazem ważnym ośrodkiem biznesowym w skali całej Europy. W dawnej stolicy naszego kraju swoje siedziby mają największe firmy, instytucje i organizacje. Konferencje w Krakowie często mają wymiar międzynarodowy, w których udział biorą przedsiębiorcy i delegaci z rożnych krajów europejskich, a nawet i z innych kontynentów. Takie zróżnicowanie nie byłoby możliwe bez nowoczesnej i rozbudowanej bazy konferencyjnej. Sala konferencyjne w Krakowie znajdziemy zarówno w profesjonalnych centrach biznesowych, hotelach, obiektach kongresowych, jak i w kinach czy restauracjach. Dużą popularnością wśród organizatorów konferencji cieszą się zwłaszcza hotele, które gwarantują nie tylko znakomite warunki do przeprowadzenia konferencji, ale i noclegi i apartamenty. Jest to bardzo wygodne, szczególnie w przypadku, gdy na wydarzenie zaprasza się delegatów z innych krajów. Warto dodać, że wśród krakowskich hoteli oferujących sale biznesowe są obiekty pięciogwiazdkowe. Jednym z nich jest Radisson Blu Hotel położony naprzeciwko Filharmonii Krakowskiej w biznesowym i kulturalnym centrum miasta. Obiekt posiada aż 8 sal konferencyjnych – w największej  sali Carmen mogą odbywać się spotkania biznesowe nawet na 150 osób. Radisson Blu Hotel Kraków jako pierwszy hotel na świecie otrzymał prestiżowy certyfikat ekologiczny BS 8901.

Innym ciekawym na konferencje w Krakowie jest zabytkowa Willa Decjusza – zabytkowa rezydencja wzorowana na posiadłościach lezących we Florencji czy Rzymie położona jest w Woli Justowskiej. Wiele obiektów konferencyjnych w Krakowie można znaleźć na tej stronie: http://www.e-konferencje.pl/obiekty/miasto_Krak%C3%B3w/

Powiązane wpisy:

Comments are closed.