Organizujesz konferencję latem? Lepiej to przeczytaj.

Lato zbliża się wielkimi krokami, ale nie dla wszystkich będzie to czas odpoczynku i zabawy. Wiele przedsiębiorstw i firm właśnie w tym czasie organizuje spotkania konferencyjne, które są lekką odskocznią od standardowej pracy, a przy tym pełnią szereg ważnych funkcji.Przystępując do przygotowań spotkania należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników by potem nie słuchać narzekań uczestników i jest to ważne szczególnie latem.

Lokalizacja
Lokalizacja obiektu jest szczególnie ważna szczególnie w okresie wakacyjnym, bo każdy zaproszony gość oprócz udziału w wykładach chce zobaczyć coś ciekawego w pięknym miejscu, bądź odpocząć w warunkach ku temu sprzyjających. Lato to najlepszy czas na wybór Pomorza na spotkania, bo możliwość pospacerowania czy nawet zażycia kąpieli w morzu sprawi uczestnikom większą przyjemność niż setki zorganizowanych, sztucznych zabaw w obiekcie.

555991_dandelionWyposażenie
Odpowiednie wyposażenie hotelu to nie tylko wygodne meble i funkcjonalna łazienka, ale także odpowiednia wentylacja i klimatyzacja. Szczególnie latem, gdy upały mogą dawać się we znaki warto wybrać taki obiekt, który jest doskonale klimatyzowany. Wiele osób boryka się z różnymi alergiami, dlatego warto zapytać obsługę obiektu również o systemy wentylacyjne, które filtrują powietrze i oczyszczają je z bakterii, wirusów i grzybów. To wielka zaleta, jeśli hotel posiada takie nowoczesne rozwiązania.

Sale konferencyjne
Pomieszczenie, w którym uczestnicy mają spędzić kilka godzin nie może być przypadkowe, a wygodne i przestronne. Konieczne są klimatyzatory, rolety zasłaniające okna w czasie największego słońca oraz wygodne krzesła z pulpitami. Dobrze, gdy sala posiada nowoczesny sprzęt do wyświetleń prezentacji, tak, aby uczestnicy mogli nagrywać prezentacje bez obaw o niewyraźne czy zniekształcone obrazy. Więcej o tego typu rozwiązaniach znajdą Państwo w tym artykule.

Organizując szkolenie czy konferencje w okresie letnim warto pomyśleć o atrakcjach związanych z wodą, a mianowicie o możliwości skorzystania z basenów, rejsów czy innych form wypoczynku aktywnego wypoczynku nad morzem.

M-S-M

 

Powiązane wpisy:

Comments are closed.