Konferencje w hotelach

1323620_stadium_chairsWśród wielu obiektów, w których można zorganizować konferencję czy szkolenie na szczególną uwagę zasługują hotele i to najlepiej te z odpowiednią ilością miejsc noclegowych.

W Polsce posiadamy bardzo dużo dobrych hoteli na kongresy czy eventy, a im więcej w nich dodatkowych udogodnień dla gości tym większe prawdopodobieństwo, że dany obiekt będzie cieszyć się pełnym obłożeniem i to przez cały rok.

Po pierwsze – sale konferencyjne
W dużych hotelach zazwyczaj jest kilka sal konferencyjnych, a każda innej wielkości z możliwością zastosowania innego układu krzeseł i stołów – z tego typu rozwiązań nie będziemy mogli skorzystać w małych hostelach czy typowych obiektach biurowych – te obiekty najczęściej dysponują salami wyposażonymi  w układzie szkolnym/klasowym. Przed rezerwacją wybranej sali warto ją obejrzeć jednocześnie sprawdzając stan mebli, sprzętu do wyświetlania prezentacji oraz ilości toalet, z których delegaci będą mogli korzystać (temat dość często pomijany przy dokonywaniu rezerwacji).

Oto przykład nowoczesnego obiektu konferencyjnego w Opolu – warty zainteresowania. DomEXPO Opole.

To pierwszy w Polsce projekt, który pod jednym dachem łączy przestrzeń handlową z największą salą eventową w regionie, miejscem na stałe i czasowe ekspozycje, targi branżowe i tematyczne, szkolenia, konferencje, bale.

To pierwszy w Polsce projekt, który pod jednym dachem łączy przestrzeń handlową z największą salą eventową w regionie, miejscem na stałe i czasowe ekspozycje, targi branżowe i tematyczne, szkolenia, konferencje, bale.

Doskonałe i nowoczesne wnętrze na wielkie konferencje, bale, gale, targi i eventy.

Doskonałe i nowoczesne wnętrze na wielkie konferencje, bale, gale, targi i eventy.

Po drugie – noclegi dla delegatów
Nie wszystkie konferencje trwają od 5 do 8 godzin, niektóre mają tak bogaty program, że trzeba go podzielić na dwa, albo trzy dni, dlatego w takim przypadku niezbędne są noclegi dla gości. Decydując się na dany hotel warto zwrócić uwagę na ilość noclegów w ofercie obiektu, bo gdy będzie ich za mało grupę gości trzeba będzie rozlokować po różnych obiektach, a to może być źle odebrane.

Po trzecie – posiłki dla zaproszonych gości
Podczas konferencji oprócz wygodnej sali konferencyjnej uczestnikom należy zapewnić dobre i zdrowe posiłki. Różne stosuje się rozwiązania w tym temacie, czasami zaproszonym rozdaje się specjalne bony o określonej wartości, które można zrealizować w hotelowej restauracji, a innym razem wszystkim serwuje się to samo w określonym czasie i miejscu. Pierwsze rozwiązanie jest nie tylko wygodniejsze dla uczestników, ale również pozwala na samodzielny dobór menu, co zwykle przypada do gustu delegatom.

Hotele doskonale nadają się na konferencje, bo w tych obiektach można zapewnić uczestnikom nie tylko tak zwaną podstawę, ale również wiele innych atrakcji dodatkowych, jak chociażby kręgle, basen, siłownię czy saunę.

M-S-M

Grafika: www.sxc.hu

Powiązane wpisy:

  • Brak powiązanych

Comments are closed.