Zoo w Toruniu

Ogród Zoo botaniczny, jedyny taki, wspaniały oraz naprawdę urokliwy mieści się w Toruniu. Obiekt położony jest praktycznie w samym centrum miasta. Znajduje się w nim sporo zieleni, i między innymi, dlatego jest to jedne z bardziej lubianych miejsc w mieście przez mieszkańców oraz turystów. Jest to wspaniałe miejsce, żeby odpocząć od hałasu w mieście. Toruńskie Zoo ma naprawdę interesującą historię, która sięga aż do XVII wieku, kiedy to zostały zapisane początki istnienia Ogrodu. Ogród został stworzony przez dr J. G. Shultza, który był z zamiłowania botanikiem, a na swoim terenie w 1797 roku stworzył ogród botaniczny, w którym zgromadził sporą kolekcję okazów zieleni.

W XX wieku, dokładnie pod koniec lat 60 – tych, zaczęto na teren ogrodu sprowadzać pierwsze gatunki zwierząt. Całość zapoczątkował wielki miłośnik zwierząt, na stałe pomieszkujący w Argentynie – Albert Sadecki. W miarę spływu zwierząt, Ogród botaniczny przekształcił się w, Zoo botaniczny, co cieszy mieszkańców miasta, gdyż w końcu będą mogli na swoim terenie podziwiać cudowne okazy zwierząt oraz oczywiście roślin. Warto wiedzieć, że jest to jedyna w sowim rodzaju w całym kraju taka placówka, która ma naprawdę wyjątkową faunę oraz florę. Teren Ogrodu porasta mniej więcej 200 drzew, a 11 z nich należy do tak zwanego Pomnika Przyrody. Zwierzęta, które mieszkają na tym terenie, tak się do niego przyzwyczaiły, że zaczęły się rozmnażać, co bardzo ucieszyło wszystkich dookoła.

Ogród co roku powiększa się o nowe gatunki zwierząt, a także stara się sprowadzać ciekawe rodzaje roślinności. Ostatnio jedną z modernizacji Ogrodu była wybudowa nowej ptaszarni, gdzie obecnie żyje około setki egzotycznych, nigdzie w Polsce niespotykanych ptaków. Możemy zobaczyć tu tak piękne ary, tukany tęczodzioby a także mniej znane turaki zielonoczube. Warto wspomnieć, że ptactwo się rozmnaża, co jest naprawdę ogromnym sukcesem. Teren ogrodu do największych nie należy, ale zgromadzone w nim gatunki zwierząt i roślin przyciągają dużą ilość spacerowiczów i turystów. Warto pójść zobaczyć, co Ogród ma nam do pokazania, a na pewno nie będziemy tego żałować. Na dzień dzisiejszy teren ogrodu zamieszkuje około 300 zwierząt (100 różnych gatunków) , a także mnóstwo roślin. Naprawdę warto spędzić wakacje w Toruniu oraz zobaczyć wszystkie te atrakcje, jakie miasto ma nam do przedstawienia.

Przed wyjazdem jednak to „miasta pierników” warto wcześniej zarezerwować sobie miejsce noclegowe w jednym z obiektów noclegowych, którymi w większości są Hotele Toruń. Hotele są tutaj naprawdę godne polecenia, warto na przykład zatrzymać się w Hotel 1231, który ma ciekawą ofertę, wzbogaconą o rozbudowane zaplecze relaksacyjne, a także warto wspomnieć, że hotel znajduje się w naprawdę fajnym miejscu, z którego wszędzie będziemy mieli niedaleko. Innym, równie interesującym obiektem, na pewno będzie Hotel Gotyk, który żadnym standardem nie odbiega od poprzedniego a oferuje naprawdę korzystne ceny.

Warto jednak zauważyć, że Toruń do zaoferowania ma inne Hotele, szczególnie godnymi będą te, które znajdują się blisko starego miasta

Nie ma więc nad czym myśleć, należy zapakować bagaże i wyruszyć w stronę Torunia na niezapomniane wakacje i wypoczynek.

Przy okazji zapraszamy do skorzystania z oferty sale na konferencje Warszawa

 

Powiązane wpisy:

  • Brak powiązanych

Comments are closed.