Konferencje w Polsce

W ciągu ostatnich kilku lat rynek konferencyjny w Polsce stał się dobrze prosperującym sektorem gospodarki.


Kto czerpie zysk z konferencji?
Konferencyjny zysk jest całkiem pokaźny, dlatego chętnych do tortu nie brakuje.
Pierwszy i największy zysk trafia do hotelarzy, oczywiście z wynajmu sal konferencyjnych i noclegów. Kolejne profity trafiają do profesjonalnych organizatorów konferencji, eventów, wydarzeń. Pewna część wynagrodzenia zostaje u firm cateringowych oraz firm odpowiedzialnych za rozrywkę. Swoją dolę otrzymują również firmy oferujące gadżety i sprzęt na konferencje.
Ale to nadal nie wszystko. Zysk trafia także do lokalnej społeczności, a to za sprawą prężnie działających ośrodków konferencyjnych zlokalizowanych na ich terenie. Lokalne sklepiki, atrakcje turystyczne, pamiątki, czy regionalne restauracje otrzymują niewielką część pieniędzy. Dzięki temu mogą dalej funkcjonować i płacić podatki do gmin.

Ruch konferencyjny napędza cały szereg działań dodatkowych, dlatego bardzo ważne jest, aby tych największych konferencji na skalę światową było u nas jak najwięcej.

Każdego roku w kraju odbywa się całe mnóstwo większych i mniejszych konferencji, a ich tematyka jest bardzo różna. Od konferencji medycznych skupiających grono ściśle lekarskie, po konferencje informatyczne przeznaczona zarówno dla przedstawicieli tego zawodu, jak i pasjonatów tematyki. Jak widać przemysł spotkań ma się w naszym kraju dość dobrze i wszystko wskazuje na to, że tak też będzie w przyszłości.

Jakie konferencje odbędą się w najbliższym czasie dowiedzą się Państwo z kalendarium konferencji z podziałem na poszczególne kategorie w serwisie www.konferencje24h.pl

Powiązane wpisy:

Comments are closed.