Konferencje internetowe

W czasach najnowszych technologii i rozkwitu biznesu sieciowego bardzo popularnym narzędziem komunikacji stał się internet. Dzięki niemu możemy dzwonić za darmo, komunikować się poprzez przeróżne komunikatory, pisać listy, które błyskawicznie dochodzą do adresata- tak zwane maile, a także przeprowadzać spotkania internetowe.

Konferencja internetowa to spotkanie kilku, a nawet kilkunastu osób mieszkających w nawet najbardziej oddalonych od siebie zakątkach świata. Taką konferencję można zorganizować przez stronę internetową, specjalnie do tego przystosowany program albo komunikator internetowy.

Konferencja internetowa może być telekonferencją, czyli konferencją, do której będziemy potrzebować urządzenie zwane VOIPem. VOIP to urządzenie przysyłające głos. Możemy go zastąpić programem internetowym- komunikatorem, który oprócz głosu będzie również wyświetlał wizję. W ten sposób osoby uczestniczące w konferencji będą się nie tylko słyszały ale również widziały. To bardzo popularne rozwiązanie szczególnie wśród naukowców oraz firm mających swoje filie w różnych miejscach oddalonych od siebie o wiele kilometrów. Zamiast zwoływać zjazd, wystarczy włączyć komputer i „spotkać się wirtualnie”. Konferencje takie są znane już od bardzo dawna, właściwie od czasu kiedy posiadanie komputera, kamerki internetowej i mikrofonu stało się powszechne wśród zwykłych śmiertelników, a nie tylko wśród bogatych ludzi, których na to stać. Obecnie konferencje online, zwołuje nawet młodzież, czy to w celach edukacyjnych czy rozrywkowych.

Każdego dnia dzieciaki zbierają się w swoich domach przed komputerami, o określonych wyznaczonych przez siebie wcześniej godzinach i odrabiają wspólnie lekcje, grają w gry, czy też po prostu rozmawiają. Jeśli postęp pójdzie jeszcze bardziej do przodu nie będziemy już zupełnie potrzebowali wychodzić z domu. Zakupy możemy już robić bez opuszczania mieszkania, to samo jest z nauką, dla niektórych nawet pracą. Nie dajmy się pochłonąć nowoczesności do końca, bo zatracimy resztki człowieczeństwa i staniemy się żywymi robotami.

One thought on “Konferencje internetowe